Facebook mení vzhľad profilu

Facebook predstavil nový vzhľad profilu. Na prvý pohľad sa o majiteľovi po novom dozviete takmer všetko, od jeho dátumu a miesta narodenia až po jeho koníčky a záujmy (samozrejme záleží čo všetko si užívateľ sám vyplní). Navyše zmeny sa týkajú aj samotnej “nástenky”. Chcete vedieť ako to všetko bude po novom vyzerať?

Obrázok (alebo video) má niekedy hodnotu tisíc slov. Takže dosť rečí, necháme chvíľu hovoriť screenshoty (ochrana osobných údajov musí byť takže citlivé časti ukradla cenzúra :) ).

nová Facebook nástenka

nová Facebook nástenka

Nástenku veľa zmien nečakalo. Akurát zmizlo vždy pripravené políčko na písanie statusu (o ktorom ešte pred rokom sám Zuckeberg tvrdil, aké je dôležité). Po novom si treba prv zvoliť čo chceme pridať a až potom vkladať obsah. Pribudla možnosť okrem statusu, videa a fotky pridať aj “otázku”. Bohužiaľ zatiaľ aspoň mne nefunguje.

nový Facebook profil

nový Facebook profil

Profil si oproti tomu užil podstatne viac zmien. Na jednej obrazovke uvidíme hneď navrchu všetky informácie ako dátum narodenia, zamestnanie, aktuálny rodinný stav, miesto narodenie a súčasné bydlisko. Pod tým detailnejší rozpis a na konci záujmy a koníčky. Vľavo najbližších rodinných príslušníkov a pod nimi priateľov a vpravo dostala väčší priestor oproti starým profilom reklama. Zmizol tiež infobox z ľavého panelu, kde mnoho ľudí uvádzalo odkazy na svoje web stránky (asi sa im Facebook rozhodol klepnúť po prstoch).

Krátku video prezentáciu ponúka aj sám Facebook:

Pre záujemcov, ktorý by si to radi skúsili na vlastnej koži prikladám odkaz na s bližšími informáciami kde sa dá nový Facebook profil aktivovať. V pravom hornom rohu si môžete zapnúť nový profil a následne si spustiť priamo vo vašom profile aj “sprievodcu”, ktorý Vám v skratke predstaví nové možnosti.

Odporucam stabilny webhosting s podporou 24/7 so zlavou 25% v pripade pouzitia zlavoveho kodu WEDOS25HRKUT

Ak sa ti článok páčil, podpor ho na vybrali.sme.sk →

Pridaj komentár