Recenzia: Samsung Galaxy S Duos 2

Bude to momentálne niečo cez 3 mesiace čo používam Samsung Galaxy S Duos. Dozrel čas na menšie zhodnotenie a recenziu.

Keď som hľadal nový mobil, požiadaviek nebolo prehnane veľa, bohužiaľ sa triafali práve do oblasti na trhu, o ktorú asi výrobcovia mobilov nejak extra nejavia záujem. Keďže som mal predtým HTC Desire HD a celkom som si zvykol zalovil som medzi Androidmi. Po mobile som chcel aby:

  • bol dualSim – používam dve telefónne čísla a prestalo ma baviť vláčiť všade dva mobily, nabíjať ich na striedačku a rozmýšľať do ktorého dám akú appku (neobmedzený net som mal len v jednom)
  • mal 4+ Android – tešil som sa na google chrome, a niektoré appky, ktoré už pre staršie verzie Androida prestali robiť aktualizácie
  • výkonovo sa papierovo vyrovnal svojmu „predchodcovi“ – HTC Desire HD, resp. aby ho pre istotu prevyšoval

Prvý kameň úrazu – akonáhle začne človek hľadať len medzi dualSim smartfónmi, výber sa rapídne zúži na pár modelov. Po vytriedení mobilov len na tie ktoré majú Androio v 4+ verzii zostali len 3 kúsky, z ktorých výkonovo vychádzal najlepšie Samsung Galaxy S Duos. Voľba bola teda jasná.

O perepétiách aké sprevádzali jeho nákup cez shoppie.sk som si už blogol dávnejšie. Možno to bolá taká malá predzvesť o „dokonalosti“ tohoto skvostu.

Nejdem opisovať, „čo má dobré“, že vzhľadom z oka vypadol vlajkovej lodi samsungu, že prepínanie simiek je celkom pekne poriešené atď. Pri tom zvyšku je to totiž absolútne nepodstatné. Prečo? Lebo to je vo verzii v akej sa predáva – zasraný, nepoužiteľný kus šrotu.

1. Android od svojej 4tej verzie mierne zmenil politiku a „po novom“, nie je možné presunúť nainštalované aplikácie na SD kartu, resp. nainštalovať aplikácie na SD kartu (díki Google). Pri kúskoch, ktoré majú 16GB pamäť to je možno jedno, no nie pri šmejde, ktorému výrobca dá 2GB internej pamäte a ešte aj z nej kusisko ukrojí systém a predinštalované a neodstrániteľné appky. Načo je vám teda 16GB SD karta ktorú doňho vopcháte? Áno, správne, ak nieste masochista, ktorý sleduje filmy na mobile a nemáte ani nutkanie mať nonstop na ušiach sluchátka, tak na veľké hovno.

Najviac ma na tom zaráža fakt, že výrobcovi to vôbec neprišlo blbé a do mobilu s tak malou internou pamäťou smelo narval 4kový android (a samozrejme na to lákal aj zákazníkov – novší, lepší, všakže). Zarobiť sa predsa musí, čo tam po tom, že predáme polopoužiteľný črep.

2. On by si človek povedal, „veď ok, čo tam po appkách, zefektívnim si to a vyberiem len malé a aj to nie veľa“. Tu narazí na ďalší bonus (pravdepodobne tiež dôsledok 4+ systému). Celý mobil je nie pomalý, ale neskutočne zasrane pomalý.

Chcete niečo odfotiť? Klepneme na ikonku, a za pekných 10s je tu „ako blesk“ otvorená appka na fotenie. Že medzi tým už nie je čo fotiť, lebo okamih ušiel, je drobnosť (ak chcete fotiť Usaina Bolta, začnite sa pripravovať keď zaparkuje pred štadiónom, možno to stihnete).

Čo tam po foťáku, poďme si pozrieť rýchlo niečo na googli. Zapneme prehliadač … zpíname …. zapíname … zapíname … pol minúty a môžeme tempom jedno písmenko za sekundu vyklepkávať čo chceme hľadať. Je tu reálna šanca, že do 3 minút sa dostaneme aj na nejaký ten web.

Výrobca to skrátka posral a to fakt dokonale. Možno by ten mobil bol použiteľný, keby som sa nasral a narval tam starší Android. To je však nepodstatné. Realita je taká, že bežný užívateľ si downgrade operačného systému riešiť nechce a ani nebude. Dostane tak pri kúpe namiesto mobilu len nepoužiteľnú kôpku plastu, kovu a skla.

Ak niekto nad týmto skvostom z dielne Samsungu uvažujete, rozmyslite si to. Ušetríte si hrču nervov.

Mal som HTC Desire HD a nikdy som nechápal prečo o Androide ľudia vravia, že je pomalý, že seká a že padá. Kúpil som Samsung Galaxy S Duos a pochopil som.

Odporucam stabilny webhosting s podporou 24/7 za vynikajucu cenu.
Zlavovy kod na -25%: WEDOS25HRKUT

Ak sa ti článok páčil, podpor ho na vybrali.sme.sk →

2 thoughts on “Recenzia: Samsung Galaxy S Duos

  1. Reply Palko máj 9, 2013 12:34

    Ja si teraz nie som isty… toto je hejtovaci post co sa tyka Androidu alebo Samsungu Galaxy S Duos?

Pridaj komentár