Aký webhosting si vybrať? 1

Dilema rokov minulých, dnes prudko neaktuálna. Voľba je totiž až brutálne jednoduchá (minimálne pre mňa).

Ak niečo dokazuje, že na trhu netreba byť najlepší, najlacnejší, či najobľúbenejší, no aj tak sa dá pekne zarábať, tak je to práve to čo sa deje na trhu s webhostingom. Ten totiž dosť brutálne v poslednej dobe valcuje wedos.cz.

  • Nie „nízke“, ale reálne najnižšie ceny na trhu,
  • za ne super parametre a výkon, ktorý inde človek nedostane často ani v najvyššom „programe“,
  • stabilita – prakticky bez výpadkov,
  • support 24/7,
  • ceny domén bez prirážky, fakt len za cenu nákladov registrátora,
  • brutálny administračný systém, kde si človek nastaví takmer všetko aj sám ak sa vyzná
  • a VPS za babku (je sakra rozdiel či za rovnaké VPSko zaplatíte niekomu 90, alebo 20 EUR mesačne).

Debata, ktorá bola ešte donedávna dosť častá – „aký webhosting si vybrať“, je dnes totálne zbytočná.

Proste nech na to človek hľadí ako chce, tak wedosu sa nedá vytknúť takmer nič. Brutálne svojim prístupom a cenami valcuje celý CZ trh, núti tých flexibilnejších konkurentov zrážať ceny na minimum a zároveň poskytuje stále lepšie služby ako väčšina z nich. Je podla mňa len otázka času kedy podobne zvalcuje aj trh u nás (resp. už to pomalinky možno aj robí – viem až o príliš veľa ľuďoch, ktorí tam už migrovali).

A som tomu rád. Trh s webhostingom je plný všeliakých pofidérov s vysokými cenami a mizernými službami, ktorí doslova zaspali dobu (rovnako zlá administrácia už od 90tych rokov nie je nič nezvyčajné). Je len dobre že sa konečne prečistí. Víťaz je jasný – zákazník.

Prakticky sa dá wedosu z pohľadu Slováka vyčítať len jediná vec – že neregistruje SK domény. Ak však človek nebazíruje na SK koncovke, alebo si ju proste zaregistruje inde a len nastaví DNS záznamy, prakticky neexistuje dôvod prečo si platiť hociaký iný hosting u nás.

Serte na hostingy, ktoré každú chvíľu padajú, sústredia sa na marketingové aktivity, či úplne iné projekty namiesto samotného poskytovania kvalitnej služby, sú brutálne predražené, ich administrácia je neskutočne neprehľadná, alebo naopak nedokáže skoro nič okrem zmeny hesla do databázy a na FTP, kvôli každej prkotine (napr. nastavenie cronu) čakáte dva dni na vybavenie cez email, alebo vám základný balíček s phpčkom a mysql databázou neutiahne ani blbý wordpress.

Máte na výber!

P.S.: Ak sa v tom poslednom odstavci niekto našiel mal by sa zamyslieť nad tým, prečo o svojich chybách vie a stále nie sú odstránené, ak sa tam nenašiel tak gratulujem a pozdravujem aj zvyšok pracovníkov wedosu.

Odporucam stabilny webhosting s podporou 24/7 za vynikajucu cenu.
Zlavovy kod na -25%: WEDOS25HRKUT

Ak sa ti článok páčil, podpor ho na vybrali.sme.sk →

One comment on “Aký webhosting si vybrať?

  1. Pingback: Vyhodnocení soutěží o notebook za dny 20., 23., 25. a 26. září | Soutěže WEDOS

Pridaj komentár