Ako obísť maximálny počet google analytics účtov

Kto používa Google Analytics a má väčší počet webov, či klientov ktorým tieto účty spravuje, narazí časom na problém. Google obmedzuje maximálny počet analytics účtov pre jedno konto na 25. Po doasiahnutí tejto hranice sa už ďalší nebude dať založiť / vytvoriť.

Je to otravné. Nájde sa mnoho ľudí, ktorí spravujú väčšie množstvo webov a uvítali by mať všetky analytics účty pod jedným google kontom. Netuším, prečo to google obmedzil zrovna na 25 a čo tým sledoval, hlavne keď sa to dá celé elegantne a jednoducho obísť.

Najprv sa musíte odhlásiť z google konta (tj. z konta, pod ktorým máte rôzne google služby – väčšnou je to nieco@gmail.com) a prihlásiť v inom (prípadne vytvoriť nové ak ešte nemáte dve). Pod týmto sekundárnym google kontom sa prihlásite / registrujete do google analytics a vytvoríte nový analytics účet (pôjde to bez problému, keďže tam nemáte zatiaľ žiadny). Akonáhle založíte analytics účet, môžete ho zdieľať s ďalšími kontami google, resp. pridať ďalších správcov.

analytics 25 uctov - obr.1

 

analytics 25 uctov - obr.2

Pridáte teda svoje primárne google konto, ktoré už dosiahlo limit 25 analytics účtov, ale chcete ich tam mať viac. Tomuto kontu, ktoré pridávate nastavíte v správe užívateľov všetky práva – stane sa tak plnohodnotným administrátorom daného analytics účtu. V reáli tak už v primárnom konte nebudete mať 25 analytics účtov, ale 26.

analytics 25 uctov - obr.3

Následne sa odhlásite zo sekundárneho google konta a prihlásite sa pod primárnym. Prejdete podobne ako pred tým do správy užívateľov pre vybraný analytics účet a vyhodíte odtiaľ ako správcu vaše sekundárne google konto. Sekundárne konto tým pádom bude mať 0 analytic účtov a primárne 26.

Jediné, čo teda spravíte je, že vytvoríte analytics účet pod jedným kontom a presuniete ho pod iné. Jedno – primárne google konto vám bude potom slúžiť na správu všetkých analytics účtov a druhé výlučne na zakladanie, pričom v ňom 25 účtov nedosiahnete nikdy, keďže ich hneď budete presúvať.

Odporucam stabilny webhosting s podporou 24/7 za vynikajucu cenu.
Zlavovy kod na -25%: WEDOS25HRKUT

Ak sa ti článok páčil, podpor ho na vybrali.sme.sk →

Pridaj komentár