Rezervačný systém SuperSaaS.sk

Rezervačný systém som už riešil na weby, resp. v rámci nových webov niekoľko krát. Takmer vždy sa jednalo o babračku (milión podmienok, ošetrení, generovanie kalendára atď – nič zložité, len proste hrča roboty).

Väčšinou išlo o ľudí, ktorí k podnikaniu potrebovali pre klientov rezervovať presné termíny na konkrétny dátum a čas a dovtedy na to využívali telefón (čo je značne obmedzujúce – napr. rezervovať takto termíny 24/7 proste nejde a človek aby mal stále po ruke papier a ceruzu).

Blbé na tom bolo, že niekedy človek samotný web ani nejak nepotreboval, ale keďže nebolo rezervačný systém kam inde umiestniť, tak sa popri tom spravil väčšinou aj ten. Nebolo moc čo odporučiť – resp. nič lacné, čo by bolo vhodné pre drobných podnikateľov a neobsahovalo to hrče ďalších zbytočností. No a mať len tak prázdnu stránku s kalendárom klientovi prišlo proste divné, hlavne ak už kvôli tomu kupoval hosting a doménu. Potom sa to samozrejme celé naťahovalo na dlhé mesiace kvôli sekciám, textom, fotkám atď

Nedávno som narazil na celkom zaujímavé riešenie, ktoré sa dá v takých prípadoch použiť – rezervačný systém SuperSaaS.

Vzhľadom na prvý dojem pripomína google kalendár. Tento dojem sa však zmení po registrácii a prebehnutí možností, z ktorých väčšinu ponúka SuperSaaS už vo verzii zdarma:

  • presné nastavenie priestoru pre rezervácie, vrátane otváracej doby či výnimiek ako dovolenky, sviatky atď,
  • voľba či budú rezervácie dostupné všetkým, alebo len vybraným klientom či zamestnancom,
  • samozrejmosť sú notifikácie o nových rezerváciách,
  • už nie tak celkom samozrejmé notifikácie SMS správami priamo klientovi, že sa blíži jeho rezervovaný termín,
  • presmerovanie po podaní žiadosti o registráciu,
  • vlastné email potvrdenia o rezervácii pre klienta,
  • prispôsobenie farebnej šablóny,
  • či základné veci ako časová zóna, oslovenie užívateľa, atď
  • bonusom sú potom možnosti na integráciu do webu, či Facebook stránky,
  • a niekoho poteší určite aj synchronizácia s outlookom a google kalendárom.

Všetko to beží nezávisle na tom, či človek má/nemá web, či doménu s hostingom. Odpadá tak dilema o tom, či investovať aj do webu, „keď už tú doménu a hosting treba platiť“. No a na rozdiel od telefonickej rezervácie spomínanej v úvode je to samozrejme pre klientov celé dostupné 24/7.

Šikovné riešenie, hlavne ak základnú funkcionalitu ponúka do 50 klientov zdarma (čo dokonca malým živnostníkom môže aj úplne stačiť).

Platené verzie začínajú od 6€ mesačne, čo tiež nie je žiadna veľká suma, hlavne ak beriem v úvahu, že kto potrebuje tak špecifickú vec ako rezervačný systém, ten preň má reálne využitie a nebude mu len na okrasu.

Odporucam stabilny webhosting s podporou 24/7 za vynikajucu cenu.
Zlavovy kod na -25%: WEDOS25HRKUT

Ak sa ti článok páčil, podpor ho na vybrali.sme.sk →

Pridaj komentár