Google prichádza s vlastným AdSense pluginom pre WordPress

Väčšina ľudí na implementáciu AdSense reklám do WordPressu používa buď „ručnú“ metódu, alebo nejaký plugin v štýle Quick AdSense.

Pridávať do tém reklamy ručne, či si písať vlastné funkcie, je výhodné asi len vďaka tomu, že wordpress nezababreme zbytočnými pluginmi. Vo všetkých ostatných veciach to je však naprd – je to bez aspoň základnej znalosti HTML a PHP viacmenej nemožné, dosť otravné a nepohodlné.

Dlhšiu dobu sa preto na slniečku vyhrievali rôzne wordpress pluginy ako Quick AdSense. Konkurenciu im prišiel teraz robiť sám Google :)

Práve z jeho dielne pribudol do ponuky pluginov na wordpress.org nový plugin Google Publisher. Jeho ovládanie je ešte ľahšie ako pri doteraz dostupných pluginoch a ponúka okrem rýchleho a jednoduchého umiestnenia AdSense reklám aj autorizáciu webu vo webmaster tools (čo sa môže celkom hodiť).

Adsense wordpress plugin

 

Adsense wordpress plugin

Jedná sa zatiaľ o beta verziu (aj keď plne použiteľnú). Paranoiu z dohľadu veľkého brata bokom a hurá testovať :)

P.S.: tak trochu dúfam (a myslím že nie márne), že postupne pribudne okrem webmaster tools do daného pluginu aj prepojenie webov z google+ stránkami, riešenie autorship označenia, a ďalšie veci. Google má pre prevádzkovateľov webov produktov celkom dosť, a bol by blbý nevyužiť to.

Odporucam stabilny webhosting s podporou 24/7 za vynikajucu cenu.
Zlavovy kod na -25%: WEDOS25HRKUT

Ak sa ti článok páčil, podpor ho na vybrali.sme.sk →

Pridaj komentár