Využite silu exspirovaných domén

Áno, píše sa to exspirované domény :) Slovenčina naša.

Každopádne, ďakujem Hrkimu za možnosť napísať krátky guest blog. Hádam sa niečo naučíte :D Kto ma pozná, vie, že robím všeličo, vrátane toho, že som zabrdol do témy domén a doménového biznisu. Pár pekných kúskov som mal (xfactor.sk, mafia2.sk …), pár ich ešte mám (haribo.sk, polo.sk, ssangyong.sk …).Nič extra, ale viem a naučil som sa dosť o tom, ako s doménami pracovať.

Nie je to len o nekončenom skúšaní, ktorá doména je pre nový projekt vhodná. Skúste to otočiť. Existuje dobrá, silná doména. Aký projekt na nej vytvoriť?

Často v affiliate sieti DOGNET riešime problém, kedy si publisher chce postaviť nový web, no nevie nájsť tému alebo vhodnú doménu. Ako nájsť silnú doménu, ktorá je voľná?

Využitie exspirovaných domén

Denne exspirujú stovky domén. Ako SK, tak CZ … a desiatky tisíc generických a iných národných domén. Treba ich poprezerať a zaregistrovať tie silné a kvalitné. Ktoré to však sú? Treba sledovať vek domén, počet backlinkov, aktivitu na sociálnych sieťach, obsah, ktorý na nich bol … je toho veľa. Prečo to však sledovať?

Ak si kupujete exspirovanú doménu, tak určite viete čo je SEO a aj čo je organický traffic. Prirodzená návštevnosť sa z vyhľadávania získava veľmi ťažko a je to beh na dlhú trať. Kým vás “Google začne mať rád” … to chvíľu trvá. Teda ak chcete organický traffic čo najskôr, je potrbné mať dobré základy. V úvode optimalizácie to značne pomôže dosiahnuť výsledky rýchlejšie. Ako tie základy získať? Áno, práve z exspirovaných domén!

Základy pre web postavený na organickom trafficu

Ak kúpite silnú exspirovanú doménu, vyhrali ste. Stačí na nej postaviť kvalitný web a máte odrazový mostík k organickému trafficu. Dosiahnete to rýchlejšie ako s novou doménou. Treba sledovať backlinky, vek, obsah, social aktivitu … je toho veľa.

A prečo toto intro toľko trvá? Poslanie je jasné – projekt reborn.domains poskytuje komplexný prehľad o doménach, ktoré exspirujú. Ako SK, tak CZ. Stačí si vybrať. Do 30.6.  je systém otvorený pre všetkých úplne zadarmo. Stačí sa pridať :)

domains1 domains2 domains3

Autor článku:

Štefan Polgári, CEO Lead Media
www.leadmedia.sk
sk.linkedin.com/in/polgari/
+421 911 122 199
polgari@leadmedia.sk

rebornDomains

Odporucam stabilny webhosting s podporou 24/7 za vynikajucu cenu.
Zlavovy kod na -25%: WEDOS25HRKUT

Ak sa ti článok páčil, podpor ho na vybrali.sme.sk →

Pridaj komentár