Zopár tipov pre Pokemon GO 2

Áno, mám to v mobile, áno sem tam niečo chytím a áno, hodím pár rád, ktoré sa oplatí vedieť a využívať … sám som na mnohé došiel sám a iné zistil až neskôr.

Chytať všetko

S každým chyteným  pokémonom dostaneš zároveň star dust a 3 kusy candy (podľa druhu pokémona). Chytať teba všetko. Každý jeden pokémon sa dá využiť, ak už nie inak, tak aspoň na získanie ďalšej candy (pri transfere profesorovi) čo pomôže pri evolve ďalších.

2016-07-22 13.37.59

Evolve pokémonov pre maximum XP a rýchly leveling

Oplatí sa našetriť pokémonov, ktorí sú všade (doslova) a majú lacné evolve – Pidgey, Weedle a Rattata. S každým chyteným zvyšuješ svoju zásobu candies pre daný druh pokémona. Chce to potom trošku matematiky, zrátať si koľko máš candies a pokémonov daného druhu aby si vedel koľkých môžeš/musíš poslať transferom preč, nech ich môžeš čo najviac evolvovať. Tiež je dobré ušetriť si evolve iných druhov. Prečo?

Lebo lucky egg. Stačí použiť lucky egg (čo na 30min zvýči xp na dvojnásobok) a postupne evolvovať všetko čo sa dá. Pidgey, a Weedle samozrejme len lacný prvý evolve (za 12 candies). Dá sa úplne pohodlne hodiť aj niekoľko levelov počas naozaj krátkej chvíle.

Odmeny z gymov

Za pridanie pokémona do gymu bývajú odmeny. To vie väčšina ľudí. Aj to, že sú cca na dennej báze.

Monoho ľudí ale nevie, že sa dajú vybrať aj hneď a netreba čakať vyše 20 hodín. Stačí obehnúť mesto, pridať pokémonov do pár gymov a následne ísť rovno do sekcie shop v aplikácii, kde sa dajú vybrať odmeny hneď a za všetkých. Je to 10g za pokémona v gyme a netreba vôbec čakať a strachovať sa celý deň, či ti niekto nevyhodí pokémona z gymu.

Screenshot_2016-07-15-15-58-04

Dobýjanie gymov

Ovládnutie akéhokoľvek gymu je ľahučké, stačí pri boji vo veľkom využívať dodge a udrieť len sem tam. S touto taktikou sa dá dobyť prakticky čokoľvek aj s násobne slabším pokémonom (a aj preto menia gymy majiteľov častejšie ako Taylor Swift partnerov).

Každopádne, ak chceš zápasiť o gym, je dobre vylevelovať aspoň jedného pokémona, so silnejším sa bojuje ľahšie/rýchlejšie.

Chytanie pokébalov po netrafení

Už na viacerých miestach ľudia reportovali, že ak netrafíš pri odchyte pokémona pokébal kde máš, dá sa naň ťuknúť a zobrať ho späť. Je to pravdepodobne blbosť. Aspoň u mňa to nefunguje, resp. pokébal to síce „zoberie“, ale ak si sleduješ čísla pokébalov v ruke, tak do inventára ho späť nepridá.

Plný inventár

Bacha na to koľko máš miesta v inventári, od cca 10lvl ak navštevuješ dosť pokéstopov, začne byť inventár dosť preplenený. Netreba sa báť vyhadzovať hlavne najslabšie potiony, či revieve. Na bežné fungovanie ich stačí kľudne tak zo 20. Mať 50+ kusov z každého je zbytočné.

Spawn pokémonov / kde nájdeš pokémonov?

Vec, okolo ktorej býva najviac nepochopenia je fungovanie spawn pointov, resp. toho ako a kde sa pokémoni objavujú.

Takže – momentálne je to tak, že spawn pointy sú rozhodené rôzne po svete, spoznať sa dajú podľa animácií, ktoré niekedy na mape vidno (pohybujúce sa lístie). Čiže lístočky na mape neznamenajú, že je tam práve pokémon, ale že sa tam zvykne raz za čas nejaký objaviť. To sa deje v istom rádiuse okolo spawn pointu zhruba raz za hodinu.

2016-07-22 13.36.22

Každý spawn point má rôzne veľkú šancu, že sa tam objaví niektorý z vybraných druhov pokémonov. Napr. spawn pointy pri vode/v blízkosti vody (jazerá, rieky atď), by mali mať vyššiu šancu na to, že sa tam objaví pokémon vodného typu. V mestách je zas vyššia šanca na spawn našich známych Pidgey, Rattata, Zubat, či Weedle + o niečo nižšie šance na spawn niekoľkých ďalších typov (preto výnimočne aj v meste narazíš na niečo vzácnejšíe).

Presné pomery/šance známe nie sú, pravdepodobne sú o niečo odlišné pre každý spawn point, ale pri troche snahy sa dá nájsť napríklad oblasť, kde sa často spawnuje aj menej bežný pokémon (napr. v Martine na parkovisku pred Campo di Martin sa dosť často objavuje Mr.Mime).

2016-07-22 13.37.25

Hustota spawn pointov v nejakej oblasti je závislá podľa odhadov buď podľa toho ako frekventované tieto miesta vo všeobecnosti bývajú, alebo podľa toho, koľko hráčov sa tam zvykne zdržovať. Preto sú dediny vcelku prázdne a naopak centrá miest často krát plné (zopár okruhov okolo centra a okrem hrče pokéstopov nafarmíš aj dosť pokémonov) … a v prírode nájdeš väčšinou totálne nič.

Po tom čo sa pokémon niekde objaví, je tam cca 15 minút, potom znovu zmizne. Chytenie teda nemusíš odkladať, ale zase nie je nutné ani hodiť sa pod kolesá nákladiaka lebo na kraji cesty je Charizard.

Ako rýchlo treba chodiť?

Chôdzu, resp. pohyb aplikácia zaznamenáva len do istej rýchlosti. V aute toho moc „nenachodíš“ (čo je inak dosť dôležité, ak chceš mať pokémonov aj z vajíčok v inkubátoroch). Rôzne zdroje uvádzajú, že aplikácia berie za chôdzu rýchlosť len do cca 20-30 km/h.

Kedy použiť incense?

Alebo ako vyťažiť z neho a prechádzky čo najviac? Incense (teda niečo ako vábnička na pokémonov) funguje v dvoch režimoch.

  • Počas chôdze, ak aplikácia zaznamená pohyb aspoň o 200m sa ukáže pokémon cca raz za minútu.
  • Ak sedíš niekde na zadku, alebo prejdeš len menej ako tých 200m, tak sa pokémon ukáže len raz za 5 minút.

Logicky, sa teda oplatí incense nahodiť keď sa niekam práve chystáš a vieš, že budeš aspoň tých 30 minút v pohybe (lekcia matematiky pre začiatočníkov – 30 možných pokémonov za pol hodinu je viac ako 6).

Najrýchlejšie chytanie pokémonov?

Zatiaľ najrýchlejší objavený spôsob chytania pokémonov, je nájsť si miesto kde sú blízko seba dva pokéstopy, sadnúť si niekde medzi ne a na oba použiť lure module. Niekto odporúča ešte pridať na seba aj incense, podľa mňa je to ale zbytočné mrhanie (dá sa využiť lepšie – viď hore). Hlavne v centre miest, kde nájdeš dva pokéstopy vedľa seba asi najpravdepodobnejšie, budeš mať čo robiť aj bez incense.

Kedy je najlepšie ísť na lov?

Aplikácia sa musí pripájať počas svojho behu k serverom a tie sú prakticky od uvedenia hry do sveta dosť preťažené.

Čo sa týka Slovenska, hlavne počas večerných hodín sa niektoré dni doslova nedá hrať. Aplikácia mrzne, nereaguje na dotyk, prípadne po pokuse o chytenie pokémona sa animácia pokébalu zrazu prestane meniť, alebo sa počas zápasu v gyme hra zasekne na loade niektorej pasáže.

Potom je nutné ju často krát reštartovať. To je ale zároveň problém, lebo po reštarte treba znovu počkať na login a ten sa nie vždy pri preťažených serveroch podarí.

2016-07-22 13.35.28

Z toho vyplýva, ísť na lov je najlepšie v hodinách kedy hrá menej ľudí. U nás to je hlavne čas doobeda, resp. krátko poobede (prajem príjemný úpal :) ). Nám pracujúcim zostáva len trpieť nestabilitu po večeroch.

Odmeny za levely

Po každom leveli hráč dostane rôzne itemy. Ak sa nebojíš plánovania, je celkom dobré vediť, ktoré a kedy zhruba, aby si si vedel naplánovať niektoré aktivity – napr. použitie ďalšieho lucky egg ak máš evolvovania aj na hodinu, alebo nemínať si lure module ak vieš, že zajtra budeš mať ďalší.

Prehľad známych odmien za level je napr. tu: http://www.ign.com/wikis/pokemon-go/Level_Rewards_and_Unlockable_Items

Liahnutie vajíčok z inkubátora

Čím viac sa treba na vyliahnutie vajca nachodiť, tým lepší pokémon sa z neho môže vyliahnuť. Prehľadné rozdelenie je napr. tu: http://www.serebii.net/pokemongo/eggs.shtml

Tipy budem pravdepodobne ešte priebežne dopĺňať. Ak máš nejaký aj ty, pomôž ostatným  a hoď ho smelo do komentárov.

Odporucam stabilny webhosting s podporou 24/7 za vynikajucu cenu.
Zlavovy kod na -25%: WEDOS25HRKUT

Ak sa ti článok páčil, podpor ho na vybrali.sme.sk →

2 thoughts on “Zopár tipov pre Pokemon GO

  1. Reply breakingstatusquo aug 3, 2016 01:08

    Ahoj, dik za info k Mr. Mime, nebola som si ista, ci spawnuje aj na Slovensku. Nemas nahodou info o Snorlexoch? Nam sa este na ziadneho nepodarilo natrafit, ale jedna baba ho mala u nas v gyme…

Pridaj komentár